072-331-2881
24 ינואר 2021

ניקוי כיבוס וילונות – עשה זאת בעצמך

לפני שאתם מכבסים את הוילונות חשוב לדעת שהתהליך לוקח כמה ימים, ולכן לשריין כמה פתרונות הצללה לימים הקרובים.

דבר ראשון הסירו את הוילונות מהקירות וגלגלו אותם בזהירות – כך שהתפירה תישמר: בעיקר במקרה  של וילונות רומאים בהם החוטים עושים את כל התפעול של הוילון.

להשרות במים – לאחר מכן מלאו את האמבטיה במים חמימים- פושרים והניחו את הוילונות להשריה במשך 244 שעות בתוספת סבון עדין לכביסה. במידה ויש לכם כמה סוגי וילונות בצבעים שונים, מומלץ לשריין שורה של גיגיות גדולות ונפרדות ולא לערב בין הטקסטיל – מחשש להכתמה ולפגיעה במרקם העדין של הוילון.

בדרך כלל בדי הוילונות עדינים יותר ודורושים פחות זמן מתהליך של ניקוי ספות בד או ניקוי שטיחים

כיבוס ידני של הוילון. איננו ממליצים להעביר את הוילון לכביסה במכונת הכביסה – כי גם כשמדובר בוילון טקסטיל מבד עבה, יכולה להיווצר פגיעה במקרה של הוילון או בתפירה של האזורים הרגישים – הנתפרים בהתאם לדרישות של כל וילון ווילון ועלולים להנזק בעת חוסר ניסיון. כאן שיטת הכביסה הינה פשוטה ביותר: עליהם לטבול את הוילון במים עם סבון כבישה ובעדינות לשטוף במי ברז רגילים.

השיטה המועדפת היא תלייה של קולב במקלחון הבייתי, עליו יסודר הוילון לאורך ובאמצעות זרם חזק מהטוש יוכל להתנקות ללא בעיה.

תליית הוילונות – לאחר מכן תלו את הוילונות לאורכם. הקפידו שלא לקפל את הוילון וכשאתם מהדקים  את הוילון לחבל באמצעות וו כביסה הוסיפו פיסת בד קטנה במפגש בין שניהם, על מנת שלא ישארו קמטים על הוילון.

גיהוץ – לאחר שהוילון התייבש אפשר לגהץ אותו – רק במגהץ אדים בטמפרטורה נמוכה יחסית, ובמקרה ומדובר בבדי משי עדינים מומלץ ליצור חציצה בין המגהץ לוילון על ידי שימוש בד דק ביניהם.

קיפול – לאחר שכיבוס הוילונות הושלם תלו את הוילונות בחזרה ואל תתמהמהו – קיפול של וילונות עלול ליצור קמטים לא יפים, שבגלל הגיהוץ יהיו מאוד בולים לעין.

במקרה ואין לכם אפשרות לתלות מיד את הוילונות גלגלו אותם בצורה אחידה והניחו במקום בטחותי לאכסון (ללא ערמות של בגדים מעליהם).

תליית הוילונות – לפני תליית הוילונות הקפידו לנקות את המסילה או המתלה מאבק שוודאי והצטבר  במהלך הזמן, וזאת גם ההזדמנות שלהם לנקות בעזרת מטלית אבק את הלכלוך והאבק שהצטברו על הקירות מאחורי הוילון.

במידה ואתם מעוניינים בפרטים אודות מכבסת הוילונות שלנו צרו קשר.

צריכים ייעוץ?

נשמח לעמוד לשירותכם! חייגו: 050-669-3588

ייעוץ בוואטסאפ
!We’ll be glad to see you
תיאום פגישה בגלריה

נשמח לראותכם בגלריה שלנו!
כתובתינו: חיים בן עטר 28 תל אביב (חניה ללקוחות)
לאחר שליחת הפנייה נציג שלנו ייצור עמכם קשר.


    נא להצטייד לפגישה עם מידות ותמונות החלונות
    !Thank you
    בקשתך נשלחה בהצלחה!
    נציג שלנו ייצור עמכם קשר בהקדם.