30 דצמבר 2020

תחזוקת וילונות

הווילונות מצויים כיום בכל בית כמעט, והם הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו. הם גורמים להאפלה ביום קיץ חם ומסייעים בשמירה על פרטיותנו מפני החוץ. מעל הכול, מעניקים הווילונות אווירה ביתית ונעימה לחדרים ותורמים לעיצוב הכללי של הבית. לפיכך, חשוב לדעת לשמור נכונה על הווילונות כדי שישמשו אותנו לאורך זמן וכדי לחסוך בהוצאות כספיות מיותרות בקניית וילונות חדשים.

כדי לשמור על הווילונות, מומלץ להביא בחשבון כמה נקודות. ראשית, יש לזכור כי וילונות רבים עשויים מבדים אשר צבעיהם נוטים לדהות לאחר זמן. כדי למנוע את הדהייה, רצוי לא לחשוף את הווילון לקרני שמש ישירות. לשם כך ניתן לתלות מתחת לווילונות מסך גלילה. יתר על כן, אם תפקידו הבלעדי כמעט של הווילון הוא למנוע את כניסתן של קרני השמש לחדר, מומלץ לרכוש וילונות תריסים. שנית, כאשר וילונות בד מתלכלכים וצוברים אבק, אין למהר ולהכניסם למכונת הכביסה. וילונות רבים עלולים להיהרס בתהליך כביסה בלתי עדין בעליל זה: הבדים העדינים עלולים להיפרם, עיטורי הווילונות ינשרו והרקמה שעל בד הווילון עלולה להיקרע. יחד עם זאת, לא ניתן להימנע מניקוי הווילונות, ולכן לצורך ניקוי מומלץ להתחשב בסוג הבד שממנו עשויים הווילונות. לדוגמה, את הווילונות העשויים מתחרה יש לכבס בכביסה ידנית וללא אקונומיקה, ואסור לגהץ לאחר הייבוש. את הווילונות העשויים מבדים טבעיים (משי, כותנה, פשתן ועוד) צריך למסור לניקוי יבש. וילונות סינטטיים, לעומת זאת, אינם מצריכים טיפול מיוחד. כל שיש לעשות הוא לנגבם בעזרת מטלית לחה נטולת אלכוהול ולכבס במכונת כביסה אחת לחצי שנה. בנוסף לכך, לא זו בלבד שקיים צורך לטפל בבד הווילון, אלא ראוי לתחזק גם את המוט שעליו הוא תלוי ואת הטבעות המחברות את הווילון למוט. על כן מנקים את המוטות והטבעות בעזרת חומרים המיועדים לכך, ולעתים אף צובעים אותם כאשר הצבע מתקלף.

מנגד, ניתן להקדים תרופה למכה ולמנוע מהווילונות להתלכלך לעתים קרובות. ככל שנמעיט בניקוי הווילון, כן נשמור לאורך זמן רב יותר על שלמותו. אפשר לצפות את הווילון בציפויים העשויים מחומרים מבודדים. החומרים המבודדים ידחו את האבק שעלול להצטבר על הווילון וימנעו מהווילון להתלכלך במהירות. דבר נוסף, מומלץ לצפות את הווילון בחומרים נוגדי מים. זאת משום שבאוויר מצויים אדי מים אשר גורמים לווילונות להתלכלך. אף על פי כן, הלכלוך שעל הווילונות עלול להיווצר מסיבות אחרות לחלוטין. מקרים דוגמת קפה הנשפך על בד הווילון או כתמי צבעי גואש שהשאיר ילדה של השכנה מצריכים ניקוי.

על אף שממבט ראשון נראים וילונות תריסים כווילונות פשוטים ובלתי מרשימים, אופן תחזוקתם קל יותר מזה של וילונות בד. היות שבדרך כלל הם עשויים מפלסטיק, וילונות תריסים אינם צוברים אבק במהירות רבה כמו וילונות בד. גם אם הצטבר עליהם אבק, אין צורך למסור את וילונות התריסים לניקוי יבש או להקפיד ולא להכניסם למכונת הכביסה. מספיק לנגבם באמצעות מטלית לחה, ואם מדובר בלכלוך רב מוטב להשתמש גם בחומר ניקוי המותאם לתריסים.

לסיכום, כפי שהוצג לעיל, קיימות שיטות שונות לניקוי וילונות, וכל שיטת ניקוי מתאימה במיוחד עבור סוג החומר שממנו עשויים הווילונות. יחד עם זאת, רצוי לא להסתמך על ידע כללי בלבד, אלא לפנות למומחים המבינים בניקוי וילונות. אם מדובר בווילון מעוצב שנתפר במיוחד עבור ביתך, כדאי להתייעץ עם המעצב ולשאול כיצד יש לנקות את הווילון. אם הווילון נרכש בחנות לווילונות, מומלץ לשאול את המוכר לגבי ניקוי הווילון או להיעזר בהוראות היצרן.

צריכים ייעוץ?

נשמח לעמוד לשירותכם! חייגו: 050-669-3588

ייעוץ בוואטסאפ
!We’ll be glad to see you
תיאום פגישה בגלריה

נשמח לראותכם בגלריה שלנו!
כתובתינו: חיים בן עטר 28 תל אביב (חניה ללקוחות)
לאחר שליחת הפנייה נציג שלנו ייצור עמכם קשר.


    נא להצטייד לפגישה עם מידות ותמונות החלונות
    !Thank you
    בקשתך נשלחה בהצלחה!
    נציג שלנו ייצור עמכם קשר בהקדם.