30 דצמבר 2020

הקשר בין וילונות ואווירה ביתית

עברתם לבית חדש, נקי ומעוצב: הקירות נצבעו זה עתה, קניתם סט הכולל שולחן וכיסאות מיוחדים מעץ לסלון, כיבסתם את הסדינים החדשים לחדר השינה ותליתם תמונות בכל פיה כדי לקשט את הקירות העירומים. למרות כל ההשקעה הרבה בעיצוב, לא עובר זמן רב ואתם מרגישים כי משהו חסר, חדרי הבית עדיין נראים קרים למדיי ואין אווירה נעימה בבית.

הווילונות הם חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית. כשם שלכל סיר יש מכסה, כך לכל חלון יש וילון. בזכותם של הווילונות החלונות אינם נראים עירומים ועזובים, והבית מתמלא בחמימות, אינטימיות ותחושה ביתית.

כדי ליצור אווירה ביתית בבית יש להתאים את הווילונות במיוחד, משום שלא כל וילון אכן תורם לאווירה זו. למשל, וילונות משי בצבעים כהים כמו שחור, כחול עמוק, ירוק כהה, בורדו, סגול כהה וכדומה יכולים תורמים יותר לאווירה מלכותית, מכובדת, רשמית – אך לא ביתית. דוגמה אחרת היא וילונות שנועדו לתפקיד מסוים כמו האפלה, הצללה, בידוד מפני חום או קור וכדומה. וילונות אלה מיוצרים למען תפקיד מוגדר ולכן משקיעים יצרניהם פחות בעיצוב. כדי ליצור אווירה ביתית וחמימה מומלץ לתלות וילונות בצבעים בהירים ועליזים כמו כתום, ורוד, לבן, ירקרק, בז', צהוב וכדומה. ניתן גם לשלב צבעים שונים ולרכוש וילונות בעלי הדפסים שונים כמו הדפסי פרפרים, פרחים, ציפורים, הדפסי משבצות, עיטורים שונים, רקמה ועוד. אפשר גם "לשחק" באופי האווירה. אם ברצונכם באווירה רגועה ועדינה, מוטב לתלות וילונות בצבעים בהירים או וילונות בהדפסים עדינים. מנגד, אם אתם מעוניינים באווירה עליזה, בייחוד לחדרי ילדים, מומלץ לתלות וילונות בצבעים ססגוניים ובשלל הדפסים מעוצבים הבולטים לעין.

חשוב להתאים את הווילונות לעיצוב הכללי של הבית. לא כל וילון יתאים לספה העומדת בסלון או לארונות המטבח. וילונות בצבע כתום עז, למשל, לא יתאימו לספות עור בצבע ירוק בהיר. במקום ליצור אווירה ביתית, שילובים של כתום וירוק עלולים להשרות אווירה "צעקנית" מדיי שאינה מתאימה לעיצוב הביתי. גם התאמת צבעים קיצונית עשויה שלא להתאים. לדוגמה, וילונות לבנים התלויים במטבח שארונותיו לבנים גם הם, עלולים "להיבלע" ולהשרות אווירה קודרת למדיי על הבית. אם כן, ניתן לחשוב על שילובי צבעים אחרים. לספות הירוקות בסלון עשויים להתאים וילונות בצבע לבן, דווקא. כך ייווצר ניגוד צבעים בין הצבע הירוק הססגוני לבין הצבע הלבן הרגוע – מה שיצור אווירה ביתית עליזה. למטבח שקירותיו וארונותיו לבנים יתאימו וילונות בצבעים מנוגדים לצורך שבירת השגרה – וילונות בצבעים בולטים קמעה כמו סגול־לילך, צהוב, ירקרק, ורוד, אדמדם ועוד. בעיצובים השונים ניתן גם לשלב הדפסים. כך לחדרי ילדים יתאימו וילונות בעלי הדפסים צבעוניים של בעלי חיים, דמויות מסרטים מצוירים, פרחים ועוד. בייחוד אם קירות חדרי הילדים לבנים, וילונות מעין אלה יעניקו אווירת משחקים חמימה.

לסיכום, הווילונות הם חלק חשוב בעיצוב הבית. כאשר מתכננים לעבור לבית חדש או מחליטים לבצע מעין "הפיכת עיצוב" בבית הישן, מומלץ להביא בחשבון את הווילונות כחלק מהעיצוב. כמו כן, כדאי להתייעץ עם מעצבי פנים מקצועיים ומיומנים לגבי השילוב הנכון בית הווילונות בחדרי הבתים לבין העיצובים הכלליים בחדרים, שכן אין עיצוב אחד לכמה בתים, אלא בוחנים המעצבים כל מקרה לגופו ומתאימים, בין השאר, גם את הווילונות לבית.

צריכים ייעוץ?

נשמח לעמוד לשירותכם! חייגו: 050-669-3588

ייעוץ בוואטסאפ
!We’ll be glad to see you
תיאום פגישה בגלריה

נשמח לראותכם בגלריה שלנו!
כתובתינו: חיים בן עטר 28 תל אביב (חניה ללקוחות)
לאחר שליחת הפנייה נציג שלנו ייצור עמכם קשר.


    נא להצטייד לפגישה עם מידות ותמונות החלונות
    !Thank you
    בקשתך נשלחה בהצלחה!
    נציג שלנו ייצור עמכם קשר בהקדם.