24 ינואר 2021

מה הופך וילון ביתי לווילון איכותי

וילון ביתי ממלא תפקיד חשוב בעיצוב הבית, והוא מעניק לחדר אווירה חמימה ונעימה. לאנשים רבים חשוב שוילונות הבית יהיו בעלי איכות טובה. כך ישמשו הווילונות לאורך זמן ולא יהרסו במהלך השנים. מלבד האווירה הביתית שמשרים הווילונות על החדרים, וילונות בעלי איכות גבוהה יכולים להאפיל את החדר ולחסום את קרני השמש, או לשמור על טמפרטורת חדר קבועה יחסית ביום חורף סוער.

קיימים בדים שונים באיכות שונה המתאימים לווילון הביתי. אחד הבדים האלה הוא בד הקטיפה. הקטיפה מעניקה לווילונות מראה יוקרתי המתאים במיוחד לעיצוב אלגנטי. בד הקטיפה מתאפיין ברכות ובמגע ייחודי. אף על פי שניתן לייצר וילונות קטיפה סינטטיים, מומלץ לרכוש וילונות קטיפה שחומר הגלם שלהם הוא חוטי משי. וילון קטיפה העשוי מחוטי משי הוא וילון איכותי יותר ועמיד לאורך זמן רב יותר. כמו כן, חשוב לדעת כי בד הקטיפה אינו קל לניקוי, ויש לנקות את וילונות הקטיפה בעזרת ניקוי יבש. דוגמה נוספת לווילונות איכותיים היא וילונות העשויים מבד הוואל. על אף היותו בד דק ושקוף, הוואל בעל יתרונות מספר. ראשית, אפשר לכבס בד זה בקלות במים קרים, לסחוט אותו וליישרו ללא גיהוץ. שנית, וילונות העשויים מבד הוואל נמכרים בצבעים שונים. צבעים אלה נשמרים לאורך זמן ודהייתם אטית. גם בד הפשתן, שממנו מייצרים וילונות רבים, נחשב לבד איכותי. הבד עמיד מאוד ונשמר במשך שנים רבות.

איכות הווילון נמדדת לא רק בסוג הווילון שממנו הוא עשוי, אלה גם בעיצובו. הווילונות נחשבים לאיכותיים ויוקרתיים בייחוד אם הם בעלי עיצוב מיוחד. וילונות בעלי הדפסים משרים אווירה טובה, עליזה ונעימה, אך למעוניינים באיכות גבוהה יותר  מומלץ לרכוש וילונות המעוטרים ברקמה. הרקמה מוסיפה רבות לעיטור הווילון ומעניקה לו מראה של יוקרה ופאר. ישנם וילונות המעוטרים ברקמה שהיא עבודת יד אשר עוצבה בהזמנה מיוחדת. עבודת יד אמתית מצביעה על איכותו הטובה של הווילון.

וילונות איכותיים נוספים שעשויים להתאים לבית הם וילונות תריסים. את הווילונות האלה נראה בדרך כלל במקומות עבודה כמו משרדים או מרפאות, אך למעשה, עשויים וילונות תריסים להתאים גם לבית. לווילונות תריסים איכותיים קיימים יתרונות אחדים על פני וילונות העשויים בד – איכותיים ככל שיהיו.  ראשית, וילונות תריסים קלים יותר לניקוי מאשר וילונות רגילים. בניגוד לווילונות בד, אין צורך לכבס וילונות תריסים ולא לקחת אותם במיוחד לניקוי יבש. כל שצריך לעשות הוא להצטייד בדלי מים, סמרטוט וחומר ניקוי ולנגב את התריסים מהאבק המצטבר. שנית, וילונות תריסים אוטמים בדרך כלל בצורה טובה יותר את החדר מפני קרני שמש או מפני רוח פרצים. יחד עם זאת, חסרונם של וילונות תריסים הוא שהם אינם מעוטרים ובעלי מראה פשוט למדיי. בניגוד לאפשרויות האין־סופיות כמעט העומדות בפני מעצבי וילונות הבד, דרכי העיצוב של וילונות התריס מוגבלות למדיי. זאת משום שעל וילונות תריסים אי אפשר לרקום דוגמאות יפות, להוסיף הדפסים ואף לעטר בסיכות מיוחדות לווילונות. ללא ספק, המראה של וילון תריס הוא בדרך כלל פשוט יותר מוילון הבד, ואלגנטי הרבה פחות מווילון קטיפה רקום, למשל. המון אנשים בוחרים גם להשתמש בוילונות איכותיים כוילונות למשרד.

כדי להבטיח את איכות הווילונות הביתיים יש המקפידים לייבא וילונות מחוץ לארץ. מייבאי הווילונות מבקרים מפעם לפעם בחו"ל כדי להתעדכן בסחורה החדשה ולייבא וילונות איכותיים לארץ. ייבוא בדי הווילונות מתבצע מארצות כמו יוון, ספרד, טורקיה, צרפת, איטליה ועוד.

צריכים ייעוץ?

נשמח לעמוד לשירותכם! חייגו: 050-669-3588

ייעוץ בוואטסאפ
!We’ll be glad to see you
תיאום פגישה בגלריה

נשמח לראותכם בגלריה שלנו!
כתובתינו: חיים בן עטר 28 תל אביב (חניה ללקוחות)
לאחר שליחת הפנייה נציג שלנו ייצור עמכם קשר.


    נא להצטייד לפגישה עם מידות ותמונות החלונות
    !Thank you
    בקשתך נשלחה בהצלחה!
    נציג שלנו ייצור עמכם קשר בהקדם.